Leerroute 1: Vertellen met en voor kinderen

Leerroute, Storytelling, Basiscursus, vertellen voor kinderen

Deze leerroute is bedoeld voor iedereen die vertelvaardigheden wil ontwikkelen voor het werken met groepen kinderen binnen een instelling. Je kunt daarbij denken aan scholen, bibliotheken, buitenschoolse opvang, kinderziekenhuizen, buurtwerk en musea.

Je leert verhalen vertellen voor kinderen van verschillende leeftijden en hoe je repertoire en vertelwijze aanpast aan je doelgroep. Daarnaast krijg je werkvormen aangereikt om kinderen zelf te laten (na)vertellen en samen verhalen te verzinnen.

Heb je nog vragen?
Kijk voor algemene informatie en veelgestelde vragen op de hoofdpagina over de leerroutes.

  • Project: Beleef de canon - Reinou Vogel

    "Beleef de canon" is een vertelproject voor groep 5 t/m 8 op vijf basisscholen in en rondom Den Bosch. Er was keuze uit de volgende canonvensters: De Tweede Wereldoorlog, Indonesië, De opkomst van de televisie en de Watersnoodramp. "Eerst was het iets uit de geschiedenis, nu weet ik hoe het voor die mensen voelde"

    Lees meer...

  • Project: Verhalengekte - Petra van Dam

    'Verhalengekte' op de naschoolse opvang Voor mijn eindopdracht heb ik in de voorjaarsvakantie een week vol activiteiten georganiseerd op de naschoolse opvang Hannie Schaft. Deze activiteiten stonden allemaal in het teken van verhalen gecombineerd met creatieve werkvormen.

    Lees meer...

Bekijk alle afstudeerprojecten